10 įdomių ir smagių faktų apie automobilius

Naujienos data: 2023-01-18 12:50:00, Peržiūros: 3995

Dauguma iš mūsų labai pasikliauja savo automobiliais, kad galėtų kasdien nuvykti ten, kur reikia. Dažnai nepastebime, kad mūsų automobiliai yra nuostabūs. Ar nustojote galvoti apie visus keistus dalykus, kuriuos jūsų automobilis padarė dėl jūsų? Štai keletas įdomių ir smagių faktų apie automobilius!

1. 2023 m. visame pasaulyje bus naudojama daugiau nei milijardas transporto priemonių. Ekspertai prognozuoja, kad iki 2040 m. šis skaičius padvigubės arba pasieks 2 mlrd.

2. Jei važiuotumėte vidutiniu 100 km/val. greičiu, Mėnulį pasiektumėte greičiau nei per šešis mėnesius.

3. Kasmet pagaminama 70 milijonų automobilių! 

4. Didžiausiuose šalių miestuose vairuotojai vidutiniškai 42 valandas per metus praleidžia įstrigę spūstyse. Tai beveik dvi dienos!

5. Šiuo metu Jungtinėse Amerikos Valstijose tik 18 % vairuotojų moka vairuoti su mechanine pavarų dėže.

6. Ar žinojote, kad 80 procentų įprasto automobilio galima perdirbti? Vien Jungtinėse Amerikos Valstijose kasmet perdirbama 12 milijonų automobilių. Dėl tokio skaičiaus automobilių perdirbimas yra 16-oji pagal dydį pramonės šaka Jungtinėse Valstijose.

7. Vašingtone, kur eismo spūstys yra didžiausios Jungtinėse Valstijose, vairuotojai vidutiniškai 82 valandas per metus praleidžia spūstyse. Tai beveik 2 kartus daugiau nei įprastai kitų šalių didžiausiuose miestuose.

8. Deja, beveik 95 % naudojimo laiko, transporto priemonės praleidžia stovėjimo aikštelėse.

9. Vien Jungtinėse Amerikos Valstijose lengvosios transporto priemonės per dieną sunaudoja ~1.36 milijardo litrų benzino per dieną.

10. Nesinaudokite mobiliuoju telefonu vairuodami, tai 20 kartų padidina avarijos riziką! 10 įdomių ir smagių faktų apie automobilius  10 įdomių ir smagių faktų apie automobilius
Grįžti į naujienas
  • DPD
  • Citadele
  • SEB
  • MasterCard
  • VISA
  • Paysera