BMW pristato koncepcinį automobilį, kuris yra 32 spalvų

Naujienos data: 2023-01-11 20:08:40, Peržiūros: 805

Las Vegase vykstančioje vartotojų elektronikos parodoje BMW pristatė atnaujintą spalvas keičiančios automobilio technologijos versiją, kuri apima ne tik juodai baltą, bet ir visą spalvų paletę.

Naujausiame koncepciniame automobilyje "BMW i Vision Dee", demonstruotame parodoje CES 2023, buvo įdiegta ši Vokietijos automobilių gamintojo technologija.

"BMW i Vision Dee", kaip ir praėjusių metų koncepcinis "iX Flow", turi spalvą keičiančią išorę, pagamintą iš elektroninio rašalo plėvelės, kuri panaši į knygų skaitytuvuose naudojamą medžiagą. Apie tai pranešė BMW.

Tačiau jei "iX Flow" galėjo keisti tik juodą ir baltą spalvas, tai "i Vision Dee" gali keisti net 32 spalvas, o jo konstrukcija leidžia sukurti visiškai individualius, skaitmeniniu būdu valdomus raštus, kada tik panorėjus.

Ši technologija leidžia turėti visą spalvų spektrą, o ne tik juodą ir baltą. BMW teigė, kad spalvas keičianti išorė yra viena iš virtinės funkcijų, kuriomis siekiama, kad žmonės jaustųsi labiau susiję su savo automobiliais. 

"BMW Group" pirmininkas Oliveris Zipse teigė: "Su "BMW i Vision Dee" demonstruojame, kas įmanoma sujungus techninę ir programinę įrangą."

"Tokiu būdu galime išnaudoti visą skaitmeninimo potencialą ir paversti automobilį išmaniuoju kompanionu."

Automobilio išorė suskirstyta į 240 sekcijų, kurios gali būti individualiai valdomos, todėl galima sukurti įvairiaspalvę išvaizdą. Jis buvo sukurtas kartu su technologijų bendrove "E Ink".

Išorėje komanda turėjo modifikuoti "E Ink" technologiją, skirtą lenktiems paviršiams, sukurti naujus elektroninius valdiklius ir naudoti lazerinio pjovimo metodus.

 

Transporto priemonės eksterjerui sukurti naudota bendrovės "E Ink" technologija. "i Vision Dee" idėja apima ir kitas funkcijas, kuriomis siekiama sujungti skaitmeninį ir fizinį pasaulius ir pateikti viziją, kaip ateityje bus kuriami automobiliai.

Viena iš jų vadinasi "Mixed Reality Slider" (mišrios realybės slankiklis) ir yra penkių žingsnių slankiklis ant prietaisų skydelio, leidžiantis judinti pirštą toliau išilgai slankiklio, kad į interjerą būtų perkelti įtraukiantys skaitmeniniai elementai.

Pirmajame slankiklio žingsnyje prietaisų skydelis atrodo analoginis, o skaitmeniniai jungikliai ir ekranai paslėpti tol, kol jų nereikia. BMW turėjo sukurti spalvą keičiančius skydelius, skirtus naudoti ant lenktų paviršių. Ketvirtajame žingsnyje numatytos papildytosios realybės projekcijos, kurios galėtų, pavyzdžiui, išryškinti priešais jus kelią kertantį dviratininką ar pėsčiąjį. Su vairavimu susijusi informacija priekinio stiklo ekrane rodoma pirmiau minėtuose etapuose.

Į visiškai virtualų pasaulį būtų galima patekti pastūmus slankiklį iki galo, o realų pasaulį pakeistų skaitmeninis kraštovaizdis, projektuojamas ant prietaisų skydelio.

"Su "BMW i Vision Dee" parodome, kaip automobilis gali būti sklandžiai integruotas į jūsų skaitmeninį gyvenimą ir tapti patikimu kompanionu", - teigė "BMW Group" dizaino vadovas Adrianas van Hooydonkas. "Interjere įdiegtos pažangios papildytosios realybės valdymo funkcijos". Jūsų skaitmeninis pasaulis pasiekiamas per patį automobilį, o vairuotojas visuomet gali jį valdyti."

"Technologijos sukurs vertingą patirtį, pagerins jūsų vairavimą ir tiesiog suartins žmones ir mašinas, jei bus tinkamai įgyvendintos."

"i Vision Dee" taip pat patobulintas BMW "Head-Up" ekranas, kurį galima rasti ant priekinio stiklo. Tai viena iš "i Vision Dee" dalių, kuri netrukus bus naudojama serijiniuose BMW automobiliuose ir dabar driekiasi per visą priekinio stiklo plotį. Bendrovės teigimu, nuo 2025 m. jį bus galima įsigyti "Neue Klasse" modeliuose.

Koncepciniame automobilyje siūloma sąveika balsu, kalbant su naudotoju natūralia kalba, siekiant užbaigti asmeninę patirtį. Skaitmeniniu būdu patobulinti priekiniai žibintai ir grotelės taip pat leidžia "veido išraiškas", pavyzdžiui, mirktelėjimą.

Automobilyje yra balsu valdomos sąsajos. Praėjusiais metais juodai baltas "iX Flow" buvo pirmoji BMW demonstruojama spalvą keičiančio elektroninio rašalo technologija. Ji buvo skirta vairuotojo nuotaikai priderinti ir taupyti energiją.

Kompanija jau anksčiau nagrinėjo šias koncepcijas su "MINI Vision Next 100" koncepcija, kurioje buvo pavaizduotas spalvas keičiantis automobilis, galintis vežti kelis keleivius. BMW pristato koncepcinį automobilį, kuris yra 32 spalvų  BMW pristato koncepcinį automobilį, kuris yra 32 spalvų  BMW pristato koncepcinį automobilį, kuris yra 32 spalvų  BMW pristato koncepcinį automobilį, kuris yra 32 spalvų  BMW pristato koncepcinį automobilį, kuris yra 32 spalvų
Grįžti į naujienas
  • DPD
  • Citadele
  • SEB
  • MasterCard
  • VISA
  • Paysera