Hyundai ir Kia kuria saulės energija varomą elektromobilių įkrovimo sistemą

Naujienos data: 2023-01-12 18:10:22, Peržiūros: 1299

Nuo kitų metų Korėjos automobilių gamintoja "Hyundai" elektriniams ir hibridiniams automobiliams naudos saulės baterijų įkrovimo technologiją.

Degalais varomiems automobiliams skaidrios saulės baterijos gali būti integruotos net į transporto priemonių stogus.

Teigiama, kad hibridiniai ir benzinu varomi automobiliai bus pranašesni dėl didesnės ridos, mažesnio išmetamo CO2 kiekio ir efektyvesnio degalų naudojimo.

Šiuo metu kuriami trijų rūšių saulės energijos stogų skydai. Viena iš jų skirta tik hibridiniams automobiliams ir, priklausomai nuo oro sąlygų, per dieną gali įkrauti nuo 30 iki 60 proc. akumuliatoriaus.

Antroji gali būti naudojama automobilių su vidaus degimo varikliais panoraminiuose stoglangiuose, pro kuriuos šviesa patenka vairuotojui ir keleiviams ir kartu įkrauna akumuliatorių.

Paskutinis, kuris šiuo metu yra bandymų etape, bus skirtas elektromobiliams. Jis gali būti montuojamas ne tik ant stogo, bet ir ant variklio dangčio, kad būtų galima padidinti energijos kiekį.

"Numatome, kad netolimoje ateityje į savo automobilius įdiegsime įvairias elektros energiją gaminančias technologijas. Pasak "Hyundai Motor Group" atstovo Jeong-Gil Parko, "saulės stogas yra pirmoji iš šių technologijų, ir tai reikš, kad automobiliai nebe pasyviai vartos energiją, o pradės aktyviai ją gaminti".

Pranešimas apie saulės technologiją pasirodė netrukus po to, kai švedų atlikti tyrimai parodė, kad ateities elektromobiliai energiją galėtų kaupti net ne didelių gabaritų akumuliatoriuose, o savo kėbule. Elektromobilių perspektyvos yra daug žadančios. Hyundai ir Kia kuria saulės energija varomą elektromobilių įkrovimo sistemą  Hyundai ir Kia kuria saulės energija varomą elektromobilių įkrovimo sistemą
Grįžti į naujienas
  • DPD
  • Citadele
  • SEB
  • MasterCard
  • VISA
  • Paysera