Įdomūs faktai apie automobilių istoriją

Naujienos data: 2023-01-22 13:42:40, Peržiūros: 1601

Visi sutinkame, kad automobiliai yra nuostabūs, nepriklausomai nuo to, ar esate aistringas automobilių entuziastas, ar ne. Neįmanoma žinoti visko apie automobilius, jei nedirbate šioje srityje, tačiau net ir profesionalams gali pritrūkti įdomių faktų.

Įdomūs faktai apie automobilių istoriją:

1. Moteris vardu Mary Anderson išrado priekinio stiklo valytuvus.

1905 m. Mary Anderson sugalvojo priekinio stiklo valytuvus, kad būtų lengviau vairuoti lyjant lietui ar sningant. Prieš išrandant priekinio stiklo valytuvus vairuotojams tekdavo ne kartą išlipti iš automobilio ir rankomis nuvalyti priekinį stiklą.

2. Daugiau nei prieš 50 metų pirmą kartą buvo sukurti stabdžių antiblokavimo įtaisai.

1920 m. buvo išrasti stabdžių antiblokavimo įtaisai, o 1990-aisiais jų populiarumas išaugo. Stabdžių antiblokavimo sistema, arba ABS, yra daugumoje šiuolaikinių automobilių. 

3. 1832 m. buvo pagamintas pirmasis elektrinis automobilis.

1832 m. Robertas Andersonas sukūrė pirmąją elektra varomą transporto priemonę. EV1, dar vadinamas pirmuoju masiškai gaminamu elektromobiliu, buvo pagamintas "General Motors" XX a. 9-ajame dešimtmetyje. Siekdami sumažinti savo poveikį aplinkai, daugelis vairuotojų šiandien renkasi įsigyti elektromobilį.

4. 1895 m. įvyko pirmosios pasaulyje automobilių lenktynės, kuriose nugalėtojas važiavo 24 kilomentrų per valandą greičiu.

Nuo 1895 m. daug kas pasikeitė ir, laimei, automobiliai gali judėti daug greičiau nei 24 kmh. Jei automobiliai vis dar galėtų važiuoti tik 24 kilomentrų per valandą greičiu, kelionė užtruktų labai ilgai.

5. 1905 m. buvo išrasti stabdžių žibintai.

Prieš išrandant stabdžių žibintus, daugelis vairuotojų rankomis signalizuodavo kitiems, kur važiuoja. Tai kėlė problemų naktį, nes tamsoje buvo sunku įžiūrėti rankų signalus. Dabar stabdžių žibintai yra privaloma transporto priemonių saugos priemonė!

6. 1888 m. rugpjūtį Bertha Benz leidosi į pirmąją užregistruotą kelionę.

Berta Benz ir du jos sūnūs keliavo automobiliu iš Manheimo į Pforcheimą, Vokietijoje, kartu su pirmojo praktiško automobilio išradėju Karlu Benzu. Pirmoji kada nors užfiksuota tolimoji kelionė, 106 kilomentrų kelionė truko apie 7 valandas.

7. Ralfas Teetoras, žmogus, sugalvojęs kruizo kontrolę, buvo aklas.

Kai Ralphui Teetorui buvo penkeri metai, jis pateko į avariją, po kurios liko aklas. Nepaisant nelaimingo atsitikimo, jo smalsumas niekada neišblėso! Galiausiai jis nusprendė sukurti prietaisą, kuris galėtų palaikyti pastovų transporto priemonės greitį ir taip taupyti degalus. Speedostatas - taip buvo pavadintas pirminis greičio palaikymo mechanizmas.

8. Prieš išrandant vairą vairuotojai automobilį valdė svirtimi.

Aleksandras Vintonas (Alexander Winton) iš Klivlendo (Ohajas, JAV) sugalvojo vairą. Wintonas labiausiai žinomas dėl savo vairo, kurį išrado 1896 m. ir nuo kurio prasidėjo daugybė su automobiliais susijusių išradimų.

9. "Chevrolet" buvo pirmoji bendrovė, pasiūliusi automobilinius radijo imtuvus.

1922 m. "Chevrolet" pristatė pirmąjį automobilinį radijo imtuvą. Vyriausybė norėjo jį uždrausti, nes jis galėjo blaškyti dėmesį, tačiau draudimas nebuvo įgyvendintas. Iki 1963 m. radijo imtuvus turėjo dauguma automobilių.

10. 1959 m. buvo pagamintas pirmasis trijų taškų saugos diržas.

Trijų taškų saugos diržai, kurie dabar yra standartinė įranga, pirmiausia buvo įdiegti "Volvo Amazon 120" ir PV 544 modeliuose. Už saugos diržų sukūrimą atsakingas "Volvo" inžinierius Nilsas Bohlinas. Be to, kaip saugos elementas, šis trijų taškų saugos diržas privalėjo būti įrengtas visuose automobiliuose iki 1968 m. Įdomūs faktai apie automobilių istoriją  Įdomūs faktai apie automobilių istoriją
Grįžti į naujienas
  • DPD
  • Citadele
  • SEB
  • MasterCard
  • VISA
  • Paysera