Lexus RZ Sport koncepcija patiks svajoti išdrįsusiems elektromobilių derintojams.

Naujienos data: 2023-01-16 07:39:41, Peržiūros: 867

"RZ Sport Concept" yra toks elektrinio automobilio konceptas, kokių norime matyti daugiau. Jis turi agresyvią aerodinamiką, dvigubus galinius sparnus ir automobilių sporto įkvėptą derinimą.

Savaitgalį 2023 m. Tokijo automobilių salone buvo eksponuojamas "Lexus" "RZ Sport Concept" - elektromobilio konceptas. Tai, kas prasidėjo kaip standartinis Lexus RZ 450e, greitai virto sparnų, ventiliacijos angų ir gaubtų švente. Lexus RZ Sport Concept nėra autonominei ateičiai skirta elektrinė transporto priemonė; greičiau tai elektrinė transporto priemonė tiems, kurie drįsta įsivaizduoti įdomesnę ateitį.

Savaeigis, itin aerodinamiškas "Lexus RZ Sport Concept" nėra tipiškas žvyrkelis ir lygus elektra varomas automobilis. Tiesiog pažvelkite į jį. Jis sukurtas ne tam, kad jus nuramintų, o tam, kad sukeltų jaudulį ir pagreitintų širdies ritmą. Jis turi du galinius sparnus, didžiulius variklio dangčio gaubtus, išplatintus sparnus, platesnę ratų tarpvėžę, ventiliacijos angas priekiniuose sparnuose ir išplatintus sparnus. Man patinka toks požiūris - du galiniai sparnai geriau nei vienas, bet jeigu vienas - tai kietas.

Tačiau, kaip būdinga "Lexus" madai, elegantiški balti "RZ Sport Concept" dažai vadinami "Hakugin" ir tam tikrame apšvietime subtiliai mirguliuoja. Ryškūs mėlyni ir juodi akcentai bei anglies pluošto aerodinaminiai elementai ryškiai kontrastuoja su elegantiškais baltais dažais. Tai ir elegantiška, ir išpuoselėta vienu metu.

RZ Sport Concept sukurtas serijinio automobilio RZ 450e pagrindu, tačiau po jo laukine išvaizda slepiasi du 150 kilovatų (201 arklio galios) elektros varikliai. Tačiau vadovaujant Masahiro Sasaki patobulinta automobilio pakaba, važiuoklė ir interjeras. Dėl to jo pakaba yra 35 milimetrais žemesnė, jis turi didesnius ratlankius ir padangas, akivaizdžiai agresyvią aerodinamiką, o priekyje ir gale - visiškai lenktynines sėdynes.

Pasak "Lexus", "RZ Concept" sukurtas siekiant ištirti elektromobilio "našumo ir pritaikymo džiaugsmą". Ar "Lexus" šią beprotišką idėją pavers tikru automobiliu (galbūt "Lexus RZ F"?), nežinoma. Tačiau panašu, kad Lexus svarsto galimybę elektriniams kelių automobiliams suteikti papildomų našumo pritaikymo galimybių. Bet kuriuo atveju džiugu matyti, kad Lexus eksperimentuoja su savo RZ ir tai, kas paprastai būtų gana neįdomus elektrinis krosoveris, paverčia pašėlusiu koncepciniu automobiliu, įkvėptu automobilių sporto. Lexus RZ Sport koncepcija patiks svajoti išdrįsusiems elektromobilių derintojams.  Lexus RZ Sport koncepcija patiks svajoti išdrįsusiems elektromobilių derintojams.
Grįžti į naujienas
  • DPD
  • Citadele
  • SEB
  • MasterCard
  • VISA
  • Paysera