Pirmas žvilgsnis į Audi Q8 E-Tron 2024: naujas pavadinimas ir ilgesnis atstumas

Naujienos data: 2023-01-12 00:07:40, Peržiūros: 3055

2018 m., kai "Audi" pristatė visiškai elektrinį visureigį "E-Tron", automobilių pramonė buvo kitokia. Sumažėjo ne "Tesla" elektromobilių paklausa ir dujų kainos. Dabar elektromobilių lenktynės iš tiesų vyksta, ir atrodo, kad kiekvienas automobilių gamintojas skuba kuo greičiau iš savo gamyklų išleisti naujus ir patobulintus elektrifikuotus modelius.

Panašiai kaip ir 2024 m. "Audi Q8 E-Tron" - naujasis keturračio markės pavyzdinis EV visureigis, "Audi" įsipareigojo, kad kiekvienas po 2026 m. gaminamas automobilis bus visiškai elektrinis modelis. Kad būtų aišku, visiškai naujo "Q8 E-Tron" nėra; vietoje to, tai yra dabartinio "E-Tron" visureigio, kuris pagamintas ant tos pačios platformos kaip ir "Audi" ir turi tą patį akumuliatoriaus skyrių po grindimis, patobulinimas.

Klientai (iki šiol visame pasaulyje parduota apie 150 000 "E-Tron") "Audi" atstovams sakė, kad nori didesnio nuotolio ir efektyvumo, kuriam pagerinti inžinieriai skyrė daug laiko. Pasaulinėms rinkoms bus siūlomi dviejų dydžių akumuliatoriai: vienas su 91 kWh ir vienas su 114 kWh.

Tai visų pirma susiję su energijos, kurią gali sukaupti akumuliatoriaus elementai, kiekio pokyčiais. Kiek toliau kilometrų bus galima nuvažiuoti įkrautu akumuliatoriumi? EPA įvertino dabartinį 2023 m. "E-Tron" visureigį, kurio nuvažiuojamasis atstumas visiškai įkrautomis didžiausios talpos baterijomis yra 357 kilometrai.

Taip pat bus pagerintas Q8 E-Tron įkrovimo greitis nuolatinės srovės greitojo įkrovimo stotelėje, kuris buvo padidintas iki 170 kilovatų 114 kWh akumuliatoriaus didžiausios įkrovimo galios. Pasak "Audi" inžinierių, plokštesnė akumuliatoriaus įkrovimo kreivė leidžia palaikyti greitesnį 10-80 proc. talpos įkrovimą vos per 35 minutes.

Be to, "Audi" pervadino naujuosius "E-Tron" modelius Q8 55 (buvęs bazinis "E-Tron") ir SQ8 (buvęs "E-Tron S"). Tačiau elektrinio visureigio galia ar eksploatacinės savybės smarkiai nepagerėjo. Bazinis 2023 m. "E-Tron" visureigio modelis išvysto 355 AG ir 414 lb-ft sukimo momentą (402 AG ir 490 lb-ft sukimo momentą padidinto slėgio režimu), o "E-Tron S" - 429 AG ir 596 lb-ft sukimo momentą (496 AG ir 717 AG padidinto slėgio režimu, o iki 60 km/val. įsibėgėja per "Audi" deklaruojamas 4,3 sekundės).

Kitos naujos ir patobulintos savybės "Audi" teigia, kad Q8 E-Tron turės greitesnį vairo mechanizmą ir patobulintas pakabos svirtis, nepaisant to, kad galia išliks beveik nepakitusi. Klientai "Audi" informavo, kad "E-Tron" derinimas ir vairo mechanizmas galėtų būti sportiškesni. Į tai atsakė Audi? Tai ištaisėme mes". Pneumatinė pakaba, kurią "Audi" inžinieriai sakė iš naujo suderinę naujam modeliui, ateityje bus standartinė visų Q8 E-Tron visame pasaulyje.

"Q8 E-Tron" ir toliau bus "Quattro" visų varančiųjų ratų elektriniai automobiliai - SQ8 turės vieną priekinį variklį ir du galinius variklius, kurių kiekvienas suka vieną galinį ratą ir, priklausomai nuo situacijos, gali paskirstyti sukimo momentą tarp ašių. Q8 55 naudos priekinį ir galinį variklį, o Q8 - priekinį ir galinį variklį. Naujojo automobilio asinchroninis galinis variklis modifikuotas taip, kad jo elektromagnetiniam laukui generuoti vietoj ankstesnių 12 vijų naudojama 14 vijų. Pasak "Audi", ši modifikacija leidžia varikliui generuoti stipresnį magnetinį lauką naudojant maždaug tokį patį elektros energijos kiekį. Tai reiškia, kad prireikus sukimo momentas yra šiek tiek didesnis, tačiau įprastai veikdamas variklis naudoja mažiau energijos, o tai padeda sumažinti sąnaudas ir padidinti nuvažiuojamą atstumą.

Q8 E-Tron naudoja įspūdingą "Audi" stabdžių energijos rekuperacijos sistemą, kurią galima nustatyti įvairiais lygiais ir efektyviai naudoti važiuojant vienu pedalu maždaug 90 proc. kasdienių stabdymo užduočių, teigia automobilių gamintojas. Be to, sistema turi važiavimo atbuline eiga funkciją, o "Audi" teigia, kad automobilis buvo dar labiau sureguliuotas, kad ratai laisviau suktųsi, kai nėra apkrovos.

Kodėl Q8? Halo stilius Šiuo metu jums gali kilti klausimas, kodėl Q8 vadinamas būtent taip. Argi "Audi" jau neturi dujomis varomo visureigio, kuris vadinasi Q8? Taip, yra, ir pagal stilių bei kainą jis priskiriamas prie geriausių visureigių. Atsižvelgiant į tai, kad "Audi" pereina prie visiškai elektromobilių linijos, atrodo, kad atėjo tinkamas laikas suteikti "E-Tron" visureigiui tokį pavadinimą kaip Q8. Atrodo, kad stiliumi jis mažai kuo skiriasi nuo dabartinės "E-Tron" linijos, be to, jį vis dar galima įsigyti "Sportback" ir bazinių modelių. Vis dėlto, priklausomai nuo varianto, yra keletas pastebimų skirtumų. Atidžiau įsižiūrėjus matyti atnaujintas priekinis ir galinis fasadas su nauju grotelių intarpu ir matriciniais LED žibintais, taip pat nauji ratų spoileriai, valdomos oro įsiurbimo angos, skirtos aušinimui ir aerodinamikai pagerinti. Be to, "Audi" teigia, kad 2024 m. Q8 E-Tron bus pirmasis modelis, kuriam bus pritaikytas, kaip ji vadina, "naujas firminis identitetas" - modelio ženkliukas ant B statramsčio ir dvimačiai "Audi" žiedai grotelėse.

MMI 8,6 ir 10,1 colio įstrižainės jutikliniai haptiniai ekranai ir "Audi Virtual Cockpit" - tai vieni iš naujausių techninių ir patogumo elementų, esančių viduje.

Kai naujasis "Audi Q8 EV" bus pradėtas pardavinėti Jungtinėse Valstijose 2024 m. pavasarį, kiek jis kainuos? Dabartinės 2023 m. "E-Tron" linijos kaina prasideda nuo 67 475 EUR už bazinį visureigį be "Sportback" ir siekia daugiau nei 85 530 EUR už "E-Tron S Sportback". Pirmas žvilgsnis į Audi Q8 E-Tron 2024: naujas pavadinimas ir ilgesnis atstumas Pirmas žvilgsnis į Audi Q8 E-Tron 2024: naujas pavadinimas ir ilgesnis atstumas Pirmas žvilgsnis į Audi Q8 E-Tron 2024: naujas pavadinimas ir ilgesnis atstumas Pirmas žvilgsnis į Audi Q8 E-Tron 2024: naujas pavadinimas ir ilgesnis atstumas Pirmas žvilgsnis į Audi Q8 E-Tron 2024: naujas pavadinimas ir ilgesnis atstumas Pirmas žvilgsnis į Audi Q8 E-Tron 2024: naujas pavadinimas ir ilgesnis atstumas Pirmas žvilgsnis į Audi Q8 E-Tron 2024: naujas pavadinimas ir ilgesnis atstumas Pirmas žvilgsnis į Audi Q8 E-Tron 2024: naujas pavadinimas ir ilgesnis atstumas
Grįžti į naujienas
 • DPD
 • Citadele
 • SEB
 • MasterCard
 • VISA
 • Paysera